top of page

Cyklistika

Pro cykloturistiku jste si nemohli vybrat lepší lokalitu. Okolí Sloupu a Moravský kras je přímo rájem cykloturistů. Naleznete zde jak rovinaté trasy s dobrým povrchem, na své si přijdou i milovníci kopců a obtížných lesních terénů. Jen je nutno dobře odhadnout svoje síly.

Mezi oblíbené trasy patří mezinárodní cyklostezka 5, EV9 Greenway Srdcem jižní Moravy, kterou se dostanete přes punkevní jeskyně, Skalní mlýn až do Blanska. Na druhou stranu přes Šošůvku, Vysočany, vojenský újezd Březina , Plumlovskou přehradu až do Prostějova.

Můžete využít krátké rovinaté asfaltové cyklostezky k Vlčí skále vhodné i pro nejmenší začínající cyklisty

 

Pokud zvolíte trasu v délce 15 km na Suchý čeká vás již lesní šotolinový terén s převýšením. Odměnou Vám pak bude koupání v přírodním rybníku a občerstvení v tamním areálu. Na Suchý se dostanete i po modře značené trase přes Oborský dvůr.

 

Obdobně středně náročná trasa vede přes Vysočany a Molenburk na rekreační středisko Badlovec a zpět do Sloupu přes Holštejn a Šošůvku.

 

Po žlutě značené trase se po úvodním náročném výšlapu na Bučí a dále přes Němčice a Valchov dostanete do Boskovic.

 

Mapu cyklostezek a turistických cest najdete ZDE.

Cyklisté.jpg
cyklistika.jpg

Pěší turistika

 

V okolí penzionu se nachází hustá dobře značená síť volně přístupných stezek pro pěší turistiku.

Naleznete zde nenáročné stezky s asfaltovým povrchem vhodné pro maminky s kočárky a malé děti. Oblíbená je zejména rovinatá trasa k Vlčí skále v délce 4km. Tato trasa je vhodná i na In-line bruslení a kolečkové běžky

 

Mírně náročnější je trasa pustým žlebem k jeskyni Macocha v délce 11 km

 

Můžete vybrat i náročnější trasy s převýšením. Oblíbená je například žlutě značená turistická trasa na Bučí, kterou můžete pokračovat přes Němčice a Valchov až do Boskovic , nebo zeleně značená trasa přes Žďárnou k rybníku Suchý

turistika.jpg

Přírodní areál Velká dohoda

Poloha

V přírodním areálu Velké dohody naleznete ferraty, lezeckou stěnu, lanový park a mnoho dalších adrenalinových aktivit, vhodné pro celou rodinu.

Kontakt:  tel. č.: 604 251 675

                  Webové stránky

Provozní doba: přes zimu je areál uzavřen

Velká_dohoda.jpg

Ski Olešnice

Poloha

Lyžařské centrum v Olešnici nabízí parádní lyžování pro celou rodinu. Centrum dále nabízí možnost půjčení lyží a lyžařskou školu.

Kontakt:  tel. č.: 731 333 910,

                  Webové stránky, Ceník

Provozní doba: otevřeno přes lyžařskou sezónu

SkiOlesnice.jpg

Zámek Salmů v Rájci

 

Poloha

Zámek je ze Sloupu dostupný i pěšky (9 km). Další zámky je možno navštívit v nedalekých Boskovicích, v Lysicích a v Blansku. Nejstarší historické památky v okolí jsou zříceniny hradů Blansek, nedaleko punkevních jeskyní, dále hradů Holštejn a Boskovice

Kontakt: tel. č.: 516 432 013

                 Webové stránky, Ceník

zameksalmu.jpg

Boskovický hrad

Poloha

Nedaleko Boskovic se nachází velmi známá zřícenina hradu Boskovice. Návštěvu hradu rozhodně doporučujeme.

Kontakt:  tel. č.: 515 536 981 (kancelář),

                              515 536 980 (pokladna)

                  Webové stránky, Ceník

Otevírací doba

HradBoskovice.jpg

Zřícenina Holštejn

Poloha

Zřícenina hradu Holštejn nabízí možnost krásného turistického výletu. Nádherná příroda ve spojením se zříceninou utváří krásné turistické prostředí.

Holštejn.jfif

Židovská čtvrť - Boskovice

Poloha

Židovské město v Boskovicích se rozkládá v jižní části města Boskovice v okrese Blansko na ploše 5 hektarů. Patří k nejzachovalejším židovským památkám v Česku a je propagováno každoročním festivalem „Boskovice – Festival pro židovskou čtvrť"

zidovska ctvrt.jpg

Kostel Jména Panny Marie

Poloha

Kostel Jména Panny Marie je barokní poutní kostel ve Křtináchokres Blansko, vybudovaný během první poloviny 18. století podle návrhu architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Kostel spolu s přilehlou kaplí svaté Anny a bývalým proboštstvím je dominantou obce. Celý poutní areál byl roku 2008 vyhlášen národní kulturní památkou České republiky.

Křtiny_Chrám_Jména_Panny_Marie.jpg

Rybník Olšovec

Poloha

Rybník Olšovec je rybníkem v Jedovnicích. Je to skvělé místo na koupání v létě. Kolem rybníku je dále spousta turistických cest. Rybník nabízí možnost zapůjčení lodiček a šlapadel.

olsovec003-1024x683.jpg

Rudické propadání

Poloha

Kontakt: Webové stránky

Rudické propadání tvoří společně s Býčí skálou druhý největší jeskynní systém v České republice. S Rudickým propadáním bezprostředně sousedí skalní útvar Kolíbky, který je oblíbeným místem horolezců i filmařů.

rudickepropadani.jpg

Golf Kořenec

Poloha

Golfové hřiště Kořenec se svými 18 jamkami nabízí skvělé podmínky pro golf. Hřiště je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. 

Kontakt:  tel. č.: 731 478 974,

                  Webové stránky, Ceník

golfkorenec.jpg
bottom of page